Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v gosteh pri Riko Ribnici prišli do pomembne zmage, ki so jo dosegli v zelo napetem obračunu

RD Riko Ribnica : RK Celje Pivovarna Laško    28:29 (12:14)

Ribnica, 700 gledalcev, sodnika: Žibret, Majer

RD Ribnica: Klarič 19 obramb, Perovšek; Leban 2/1, Fink 5, Grebenc 9, Knavs, Heningman N. 3, Skušek 3/1, Pucelj 2, Pahulje 2, Nosan, Kovačič 1, Kljun, Setnikar, Kulenović 1, Košmrlj, trener: Ilc Gregor

Izključitve: 8 min

7-metrovke: 2/4

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 4 obrambe, Gajić 3/1 obrambe, 1 zadetek; Malus 1, Babarskas, Janc 5, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko, Zarabec 2, Kodrin 3, Mačkovšek 4, Mlakar 6, Žvižej 6/2, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min

7-metrovke: 2/2

V 7. krogu končnice Lige NLB, prvem po reprezentančnem premoru, so se rokometaši Celja Pivovarne Laško v gosteh pomerili z RD Riko Ribnica. Slovenska rokometna reprezentanca je še naprej v veliki večini sestavljena iz igralcev Celja Pivovarne Laško, kar sedem jih je nosilo dres slovenske izbrane vrste na zadnjih kvalifikacijskih obračunih z Nemci, še dva reprezentanta od skupno devetih, ki igrajo med slovensko elito, pa prihajata iz Ribnice. Na delu smo danes torej lahko spremljali vse reprezentante, ki prihajajo iz slovenske lige, obračun pa je bil seveda izjemno pomemben.

Jumbo_504x238_kamp

Kot je bilo za pričakovati že pred dvobojem, je bilo srečanje v Ribnici, kjer so domačini v prejšnjem krogu mero vzeli tudi Velenju, izenačeno. Vse do 17. minute si nobena ekipa ni priigrala več kot zadetek prednosti, takrat pa je Skušek pri Ribničanih izkoristil prvo sedemmetrovko na tekmi in domačim zagotovil vodstvo z 8:6. Le to ni trajalo dolgo, saj sta za Celjane hitro zadela Janc in Zarabec ter rezultat ponovno poravnala. A Heningman in Fink sta domačinom ponovno zagotovila dva zadetka prednosti, saj pivovarji v svojih zaključkih in napadih niso bili dovolj natančni, oziroma je blestel domači vratar Klarič, ki je do tega trenutka zbral že 12 obramb, Lesjak na drugi strani pa le tri. Fink je sedem minut pred koncem prvega dela Ribnici priigral prednost treh zadetkov in Tamšetu ni preostalo drugega, kot da zahteva minuto premora. Po njej so njegovi igralci zaigrali bolje in domačine prisilili k nekaj napakam, ki so jih sami kaznovali ter uspeli rezultat povsem obrniti, z delnim rezultatom 1:6 pa so uspeli na odmor oditi z dvema zadetkoma razlike.

Tekma_19_5_17_1280x720px

Pivovarji so kmalu po začetku drugega polčasa izenačili najvišjo prednost ene ekipe na tekmi. Ribnica je v prvem delu vodila za tri, a so jo Celjani po minuti odmora hitro ujeli, sedaj pa so za toliko povedli igralci Celja, minuto odmora pa je zahteval domači trener. A ta ni delovala tako kot Tamšetova v prvem delu, saj je Mlakar prednost gostov v 37. minuti povišal na štiri (16:20). To prednost so celjski rokometaši uspeli zadržati tudi večino dveh zaporednih izključitev Poteka, vseeno pa se je Ribnica ob izteku druge uspela približati na dva zadetka (21:23). Ko je bil kmalu zatem izključen še Babarskas, je Tamše zahteval svojo drugo minuto odmora, da je nekoliko umiril igralce in jim dal navodila za zadnjih štirinajst minut tekme. Z igralcem več se je uspela Ribnica z dvema zadetkoma Pahulja, približati zgolj še na zadetek zaostanka, kar je napovedalo izjemno napeto končnico. Po dveh zgrešenih strelih gostov, je Grebenc z osmim zadetkom izenačil na 26, po še eni napaki pivovarjev pa je isti igralec domače, pet minut pred koncem, vrnil v vodstvo. Sledila je izjemno napeta končnica, kjer je imela Ribnica pobudo, a je najprej izenačil Mlakar, domači pa nikakor niso uspeli premagati obrambe pivovarjev. Po bloku je Janc iz hitrega nasprotnega napada Celjane vrnil v vodstvo, zadnji poizkus domače ekipe pa je ubranil Lesjak in zmage so se veselili v taboru pivovarjev.

Žiga Mlakar: »Vedeli smo, da nas v Ribnici čaka težka naloga, saj je to zelo kvalitetna ekipa, še posebej nevarna na domačem igrišču. To se je tudi pokazalo, bili so zelo motivirani, mi pa smo v prvem polčasu zgrešili preveč izdelanih priložnosti. Ob koncu prvega dela smo se zbrali, naredili preobrat ter nato nadzorovali rezultat večino drugega polčasa, Ribnica pa je uspela izkoristiti naše izključitve ter srečanje privesti do napetega zaključka. A z zbrano in pametno igro, smo z našimi izkušnjami tekmo vseeno uspeli pripeljati do zmage. Ta je bila pomembna, a že naslednji konec tedna nas čaka naslednji težek preizkus, ko v Zlatorog prihaja Koper

Branko Tamše: »Za nami je težka tekma v zelo lepem vzdušju pred polno dvorano in našimi Florijani. Za gledalce je bila tekma gotovo zelo zanimiva. Po malce slabšem začetku smo proti koncu prvega polčasa zaigrali kot znamo, ter prišli do vodstva. Na začetku drugega dela smo prednost še povišali in nato večino časa le to ohranjali. Žal smo zapravili priložnosti za še višje vodstvo, Ribnica pa se ni predajala, z odličnim Klaričem prišla celo do vodstva, me pa veseli, da ob tem mi nismo izgubili glave, temveč smo tekmo mirno nadaljevali in jo na koncu tako tudi pripeljali do zmage. Kljub temu, da smo danes zgrešili preveč čistih priložnosti, pa moram svojim fantom za prikazano igro in borbo čestitati, saj smo prišli do pomembne zmage na vročem gostovanju

Do konca letošnje sezone so na sporedu še trije dvoboji, po gostovanju v Ribnici pa četo Branka Tamšeta že v petek čaka domači dvoboj s Koprčani, nato gostovanje v Novem mestu, zaključek sezone pa bo v znamenju derbija z Velenjčani. Dvoboj z dobrodelno noto, ko bodo znani zaključki dobrodelne dražbe dresov in ko bomo skušali napolniti Zlatorog!

Po vstopnice za celjske tekme tudi na PETROL

Domača serija tekem v končnici se nadaljuje v petek, 19. maja, ko bo v Zlatorogu gostoval  Koper. Tekma bo ob 19h, poleg rednih vstopnic pa so za končnico na voljo tudi otroške, oziroma družinske vstopnice. Pohitite z nakupom, saj so v predprodaji cenejše – klik na NAKUP na tej povezavi in bodite opora celjskim vitezom. Od sedaj dalje pa so v mreži Mojekarte na voljo tudi na bencinskih servisih PETROL.