Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Zagrebu izgubili z dvema zadetkoma razlike, porazu pa so pripomogli številni dejavniki

RK PPD Zagreb : RK Celje Pivovarna Laško    23:21 (14:10)

Arena Zagreb, 8.000 gledalcev, sodnika: Andrei Gousko, Siarhei Repkin (BLR)

RK PPD Zagreb: Stevanović  5/1 obramb, Skok 4 obrambe; Mrakovčič, Kontrec, Vori 2, Cingesar 1, Marković, Horvat 5/2, Šušnja, Valčić J. 1, Jotić, Valčić T., Mandalinić 5, Miklavčič 3, Markovski, Pavlović 5, trener: Silvio Ivandija

Izključitve: 2 min

7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12 obramb, Gajić, Dobaj; Malus, Babarskas, Janc 6/1, Razgor 1, Marguč 3/2, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar, Žvižej 2, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve: 6 min

7-metrovke: 3/4

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 14. krogu Velux EHF Lige prvakov v Zagrebu in z dvema zadetkoma razlike izgubili z RK PPD Zagreb. Žal je bil to ravno zadosten rezultat, da so se domači na lestvici, zaradi več doseženih zadetkov v gosteh, zavihteli pred celjsko ekipo, ki pa je na igrišču pustila srce, kaj več pa ji danes ni bilo dovoljeno, a je z igrišča odšla z visoko dvignjenimi glavami.

SLK_3566aLansko gostovanje Celja v Zagrebu je do sedaj veljalo za najbolj množično gostovanje celjskih navijačev na tekmah lige prvakov. A letošnje, je to število še dvignilo, kakšnih 500 do 600 privržencev celjskega kluba je bilo danes v Areni Zagreb. A žal ne od začetka tekme, saj so domačini poskrbeli, da so vsakega celjskega navijača na meji posebej pregledali, tako da so zamudili  na tekmo približno prvih petnajst minut. Točno kdaj so prišli, v dvorani žal ni bilo znano, saj ni delal semafor v dvorani??? Merjenje in štetje rezultata je bilo tako ročno. Ko sta v začetku svoje dodala še beloruska sodnika, so se v teh razmerah na začetku bolje znašli in jih izkoristili, domači. Ti so z zadetki Mandaliniča in Miklavčiča prišli do vodstva za dva, oziroma tri zadetke, to pa je bila tudi razlika, ki so jo domačini na tekmi lovili. Pivovarji so sicer ostajali mirni in se z enostranskimi odločitvami niso pustili zmesti. Mačkovšek je bil tisti, ki je bil najbolj razpoložen v napadu, a zaključevati so morali Celjani ob dvignjenih rokah sodnikov, saj naj bi igrali neaktivno. Tudi to so domači seveda izkoristili, njihov napad je namreč lahko igral do doseženega zadetka, ter prednost povišal na štiri.

SLK_3506aDrugi polčas se je začel zelo slabo za goste. Najprej je Pavlović povišal na +5, beloruska sodnika sta našla prekršek v napadu Bećirija in z zadetkom Pavlovića je bilo že +6, po golu Vorija pa že +7 (17:10). Celjani nikakor niso uspeli razviti svoje igre in ob prednosti +7 se je zdelo, da je tekma dobljena, saj v gostujoči ekipi, razen Mačkovška in Lesjaka v vratih, ni bilo dovolj razpoloženega igralca. V 43. minuti, pri zaostanku 20:12, je Branko Tamše v igro poslal še sedmega igralca v napadu ter tako poizkusil še z eno zadnjih možnosti za preobrat. A tudi v obrambi Celjani do tedaj niso uspeli zaustavljati napadov domače ekipe. Ta poteza pa jim je prinesla nekoliko upanja in malce zmedla domačine, pivovarji pa so se s tremi zaporednimi zadetki približali na 21:16 (46. min). Celjani so začutili priložnost in leteli tudi po minuti odmora domače ekipe, Razgor in Žvižej pa sta poskrbela za le še -3 (21:18, 49. min). Postalo je prenevarno, sodnika sta izključila Bećirija, Lesjak pa je z obrambo zaustavil Vorija. Z igralcem manj je zadel v napadu Janc, domačinom pa so se, kljub vsej pomoči, začele tresti roke, v tihi Areni pa je bilo slišati le še Florijane in celjske navijače, ki pa so potrebovali še manjšo razliko. Za to je poskrbel Zarabec in po delnem rezultatu 7:0 za pivovarje, je Ivandija zahteval še svojo zadnjo minuto odmora (21:20, 54. min). S to so se domači vrnili v igro in po zadetkih Mandalinića ter Horvata s sedmih metrov, prišli do prednosti za tri, kar je pomenilo, da bi morali Celjani v zadnjih treh minutah in pol, nadoknaditi najmanj dva zadetka razlike, da bi na lestvici ostali pred Zagrebom. A še enkrat več sta svoje dodala beloruska sodnika, zamižala ob prekrških Zagreba v obrambi, jim pustila zadnji napad do zadnje sekunde, ta pa je darilo izkoristili ter zmagal za dva zadetka.

Borut Mačkovšek: »Na začetku smo potrebovali nekaj minut, da smo se navadili na ritem tekme. Nato pa so nas ves čas ustavljali in nam niso dovolili več. Razlika je bila že ob polčasu visoka, nato so jo s pomočjo še povišali, a smo se z izjemno borbo vrnili. Ko smo bili čisto skupaj, pa znova odločitve, ki so bile smešne, smešne za ta šport in to tekmovanje

Miha Zarabec: »Žal kaj veliko ne morem povedati. Belorusom čestitam za preboj v osmino finala. Takšne tekme moraš biti vsaj deset zadetkov boljši, da bi lahko upal na minimalno zmago. Imeli smo svoje priložnosti, a bili smo v senci vseh, morali bi se dvigniti, odigrati še bolje, da bi lahko na kaj upali. Ob izenačenem rezultatu ni bilo možnosti, da bi lahko upali na kaj več, saj je vsaka odločitev v korist domače ekipe