Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes začeli s končnico Lige NLB in v prvem krogu slavili v Škofji Loki

RD Urbanscape Loka : RK Celje Pivovarna Laško   25:36 (9:16)

Dvorana Poden, 700 gledalcev, sodnika: Crnojevič, Kostecki

RD Loka: Panjtar 11 obramb, Vrbinc A. 1 obramba, Juričan; Šibanc 2, Gartner, Maček 3, Kavčič 8, Štremfelj, Cingesar 2, Bradeško 1, Damian 1/1, Pipp, Bergant 1, Jesenko 2, Plestenjak 2, Jamnik 3/2, trener: Siniša Markota

Izključitve: 8 min

7-metrovke: 3/7

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12 obramb, Gajić; Malus 3, Babarskas, Janc 2, Razgor 4, Suholežnik 2, Marguč 2/1, Grošelj, Poteko, Zarabec 6, Kodrin 6, Makuc 2/1, Mačkovšek, Mlakar 4, Žvižej 5; trener: Branko Tamše

Izključitve: 12 min

7-metrovke: 2/3

Končnica Lige NLB za prvaka so rokometaši Celja Pivovarne Laško začeli z dvobojem proti Urbanscape Loki, ki je v rednem delu državnega prvenstva zasedla tretje mesto, ko je dosegla 12 zmag, 5 remijev in 5 porazov, skupaj pa so zbrali 29 točk. Pivovarji so v Škofji Loki prišli do zanesljive zmage, v naslednjem krogu pa doma pričakujejo Ribnico.

Jumbo_504x238_kamp

Tekmo pred polno dvorano Poden so bolje začeli domači, ki so povedli z 2:0 in 3:1, potem ko je pri gostih dvakrat žogo izgubil Poteko. A Celjani niso potrebovali dolgo, da so domače ujeli (7. minuta), ko je zadel Žvižej, isti igralec pa je dve minuti kasneje poskrbel tudi za prvo vodstvo gostov. Zarabec je z dvema zaporednima zadetkoma prednost podvojil, pivovarji pa so prevzeli nadzor nad srečanjem. V 17. minuti je bilo že +4 za Celje Pivovarno Laško, potem ko je dvakrat zapored zadel Marguč, domači pa so nalet gostov poizkušali zaustaviti z minuto odmora. To jim ni uspelo, saj so gostje prednost višali še naprej, po dvajsetih minutah igre je bilo namreč že 6:12, do polčasa pa so si celjski igralci priigrali še zadetek več prednosti.

Gostje so tudi drugi polčas začeli odločno in že po devetih minutah igre vodili za enajst zadetkov, ko je bil s svojim tretjim zadetkom uspešen Mlakar (12:23), pred njim pa je dva dosegel Zarabec, ki je bil v drugem polčasu strelsko še bolj razpoložen kot v prvem. Še bolj razpoložen v tem delu igre je bil Kodrin, ki je v drugem polčasu dosegel vseh šest zadetkov, prednost gostov pa se je ves čas vrtela okoli desetih do dvanajstih zadetkov razlike.  Celjani so tako prišli do zanesljive zmage, v naslednjem krogu pa v domači dvorani pričakujejo Ribnico, s katero se bodo pomerili že v četrtek.

David Razgor: »Pričakovali smo zmago tu v Škofji Loki, a smo se zavedali, da bodo domačini naredili vse, da nam to preprečijo. Na začetku so pritisnili, poizkušali držati ritem z nami, a jim je to uspevalo le kakšno tretjino tekme. Mi smo nato rutinirano povečevali razliko ter zanesljivo prišli do zmage

Po vstopnice za celjske tekme tudi na PETROL

Domača serija tekem v končnici se začenja v četrtek, 23. marca, ko bo v Zlatorogu gostovala Riko Ribnica. Tekma bo ob 19h, poleg rednih vstopnic pa so za končnico na voljo tudi otroške, oziroma družinske vstopnice.  Pohitite z nakupom, saj so v predprodaji cenejše – klik na NAKUP na tej povezavi in bodite opora celjskim vitezom. Od sedaj dalje pa so v mreži Mojekarte na voljo tudi na bencinskih servisih PETROL.