Rokometaše Celja Pivovarne Laško ta vikend čaka boj za osvojitev že 20. naslova zmagovalca Pokala Slovenije

V soboto se v Mariboru začenja zaključni turnir Pokala Slovenije za moške, na katerem je že v polfinalu na sporedu veliki derbi med Celjem Pivovarno Laško in Gorenjem Velenjem z neposrednim prenosom na TV Slovenija 2.  Na uvodni tekmi zaključnega turnirja Pokala Slovenije se bosta pomerili ekipi, ki sta se leta 2015 pomerili v finalu, s 34:29 so takrat zmago slavili Celjani, ki so naslov pokalnega zmagovalca osvojili kar petkrat zapored, oziroma devetnajstkrat skupno. V pretekli sezoni sta se ekipi pomerili že v šestnajstini finala in tudi takrat so slavili pivovarji. V tekmovalni sezoni 2016/17 sta se ekipi pomerili dvakrat, obakrat pa so zmago slavili aktualni državni in pokalni zmagovalci. Zanimivo je, da se bosta moštvi znova srečali že 11 dni po polfinalnem dvoboju Pokala Slovenije – v petem kolu Lige NLB za prvaka bo dvoboj trenutno vodilnih ekipi Lige za prvaka na sporedu v Velenju.

Celjski rokometaši se na obračun, oziroma pokalni vikend, pripravljajo v Zlatorogu. Zavedajo se, da je to eden izmed vrhuncev sezone, zato je vnema na najvišjem nivoju, v videih spodaj pa so razkrili kakšna so njihova pričakovanja. Prvi je spregovoril Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško:

Jaka Malus, v katerem celjski trener vidi naslednika na mestu organizatorja, se zaveda zahtevnosti polfinalnega obračuna, kot tudi celotnega vikenda, ki je pred ekipami

Navkljub pomembnosti naloge, ki je pred celjskimi rokometaši v lovu za dvajseto pokalno lovoriko, pa med igralci vseeno vlada sproščeno vzdušje, v kakršnem sta k podpori s tribun pozvala Borut Mačkovšek in Blaž Janc

Drugi polfinalni obračun bosta v soboto odigrala Maribor Branik in Riko Ribnica.